CH Fahrzeug
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'120 kg |
| Kerb weight | 2'430 kg |
| Chassis Number (VIN) | W1NFD8KB3SB313913 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 18'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 450 kW / 612 PS |
| Doors | 5 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 124'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.