Panoramadach, Abstandstempomat, Anhängerkupplung, 22 Zoll, Black Paket, 360 Kamera, Key less Entry, Homelink etc.
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'970 kg |
| Kerb weight | 2'502 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 28342/144 |
| Cubic capacity | 4'999 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 2025-09-29, 36 Monate oder 100000 km Werkgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 29'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 386 kW / 525 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 96'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.