Grimm Centre - Groupe Chevalley
Avenue des Morgines 26
Petit-Lancy / GE
Tel: 022 531 01 35
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2023 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'940 kg |
| Kerb weight | 2'640 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 509276 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 437 km |
| Battery capacity | 80.0 kWh |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.