MSI+ Garantie / 7 Sitze / Soundsystem / AHK
LUEG AG, Mercedes-Benz Kriens / Luzern
Sternmatt 6
Kriens / Luzern / LU
Tel: 041 226 00 00
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'975 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Car-Nr. | SB-N106078 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km Mercedes-Swiss-Integral Plus / Gratis Service Paket |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 87'330 |
| Price | CHF 66'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.