Leasing ab 478.- monatl.*/ohne Anz. / CH-Fahrzeug / BORLA-AGA / Soundsystem / Navi / Sitzheizung+Lüftung
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'141 kg |
| Kerb weight | 1'873 kg |
| Type approval number | 1FK114 |
| Cubic capacity | 4'951 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie erweiterbar auf bis zu 36 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 52'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 310 kW / 422 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 19.9 / 8.7 / 12.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 289 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 55'900 |
| Price | CHF 36'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.