***Top Zustand, ab MFK+Service*** 8-fach Kompletträder, Navi, LED, Keyless, Abstandsregler, Kamera, DAB+, Parksensoren usw.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Kerb weight | 1'364 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1SH974 |
| Chassis Number (VIN) | 4759516 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 58'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 151 g/km |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.