Anhängerkupplung, Driving Assistant Professional, Parking Assistant Plus, Harman/kardon, Komfortzugang u.v.m
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'710 kg |
| Kerb weight | 2'140 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | N324031 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 220 kW / 299 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | E |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 88 km |
| Battery capacity | 19.7 kWh |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.