Reisemobil Roadtrip Black White aufgebaut auf Sprinter 419 CDI RS 3665mm
Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern 22 / BE
Tel: 031 516 25 70
| Body style | Minivan |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 4'100 kg |
| Kerb weight | 3'200 kg |
| Car-Nr. | 003047027400 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| New price | CHF 182'486 |
| Price | CHF 124'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.