+ Ablieferungspauschale inkl. Vignette und vollem Tank Fr. 590.00
Auto-Center H.R. Flückiger AG
Langenthalstrasse 61
Aarwangen / BE
Tel: 062 516 81 07
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'210 kg |
| Type approval number | 3CF963 |
| Car-Nr. | N-0000000024-655301 |
| Cubic capacity | 2'184 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km 3 Jahre oder km 100'000 Citroën Vollgarantie inkl. Citroën Assistance |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| CO2 emissions | 165 g/km |
| New price | CHF 60'060 |
| Price | CHF 50'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.