Très jolie voiture, Expertisée du jour
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.1998 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'860 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1JA113 |
| Cubic capacity | 3'248 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 145'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 174 kW / 237 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 17.1 / 9.2 / 12 |
| CO2 emissions | 290 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 88'700 |
| Price | CHF 7'899 |
Note: actual equipment may differ from that listed.