** Gepflegter Cayenne GTS ** CH-Erstzulassung ** Langstrecken-Kilometer ** EINTAUSCH / FINANZIERUNG **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'850 kg |
| Kerb weight | 2'495 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1PF855 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 208'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 338 kW / 460 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 327 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 151'600 |
| Price | CHF 45'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.