NEUPREIS: CHF 113450.- / PREISVORTEIL: CHF 29550.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'980 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 245736159000 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 310 kW / 421 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 113'449 |
| Price | CHF 83'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.