***TOP ANGEBOT*** Frisch Ab Mfk, Frisch Ab Service, 8 fach bereift
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'855 kg |
| Kerb weight | 1'395 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km NSA "S" Motor und Getriebe |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 95'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 / 4.2 / 4.8 |
| CO2 emissions | 112 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 37'170 |
| Price | CHF 14'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.