Schöner gepflegter und Servicegepflegter Swift 4x4! Klimaanlage! AUX Anschluss! Sitzheizung! 8-fach bereift! Frisch ab Service! Ab MFK 03.10.2025! Mit Garantie!!
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'560 kg |
| Kerb weight | 1'110 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1sd693 |
| Cubic capacity | 1'242 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 126'870 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 69 kW / 94 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 19'990 |
| Price | CHF 8'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.