*Unfall Fahrzeug*
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'178 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Car-Nr. | 1008 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 225'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 75 kW / 102 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 33'296 |
| Price | CHF 4'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.