Wir freuen uns auf Ihren Anruf
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'227 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LC742 |
| Car-Nr. | 3085.02 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | Ab Übernahme |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 68'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 182 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 137'500 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.