+ Ablieferungspauschale inkl. Vignette und vollem Tank Fr. 520.00
Auto-Center H.R. Flückiger AG
Langenthalstrasse 61
Aarwangen / BE
Tel: 062 516 81 07
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'302 kg |
| Type approval number | 1CL886 |
| Car-Nr. | N-0000000014-655301 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km 5 Jahre oder km 100'000 Citroën Vollgarantie inkl. Citroën Assistance |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 209 g/km |
| New price | CHF 49'500 |
| Price | CHF 49'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.