Top Zustand Vollausstattung R-LINE ab MFK ab Service 8-fach bereift CH-Fahrzeug 1. Hand
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'501 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VR792 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km **Garantie durch Aufpreis möglich** **Garantie possible par un supplément d |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 114'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 43'300 |
| Price | CHF 23'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.