Jetzt mit 1.99 Leasing - Tolle Ausstattung - Two tone - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'660 kg |
| Kerb weight | 1'305 kg |
| Trailer load braked | 1'110 kg |
| Type approval number | 1HC619 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 73 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 28'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.