* GUTER ZUSTAND * NAVI * LEDER * LED-SCHEINWERFER * PANORAMA-DACH *
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'155 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1PF486 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 194'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2023 |
| Fuel consumption | 8.4 / 6.5 / 7.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 84'700 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.