Audi virtual Cockpit, adapt. Geschwindigkeitsassistent, LED-Scheinwerfer, uvm.
Garage Gautschi AG Langenthal
Bützbergstrasse 98
Langenthal / BE
Tel: 062 511 28 55
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'855 kg |
| Kerb weight | 1'325 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 184D20023833 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2023-04-11, 60 Monate oder 100000 km 60 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 59'400 |
| Price | CHF 27'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.