Neuwertiges Fahrzeug in Topzustand! Frisch ab Service, Frisch ab MFK, Farbe: Milano Grigio
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'550 kg |
| Kerb weight | 1'136 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1FK365 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | Gold |
| Interior colour | black |
| Mileage | 33'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 / 4.2 / 5.2 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 29'900 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.