Top CH-Fahrzeug, frisch ab Service mit Navi, LED Scheinwerfer, DAB, Apple Carplay, Rückfahrkamera uvm
Jürg Pfenninger Automobile Bruno Jenny Automobile
Würenloserstrasse 4
Otelfingen / ZH
Tel: 044 840 06 72
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'758 kg |
| Kerb weight | 1'414 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1RD957 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km fortlaufende Renault Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 105 kW / 143 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | D |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 26'750 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.