Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'124 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1MK299 |
| Car-Nr. | 346106946010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie de commerçant, 12 Mois, ou max. 20'000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 73'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 / 5.5 / 7.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 192 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 89'000 |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.