Wunderschöner und gepflegter Mini Cooper SE / Frisch ab Service und MFK / CH-Fahrzeug / Leasing ab 254.-
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'516 kg |
| Type approval number | 1MV977 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie auf Motor. Turbo und Getriebe über externe Versicherung. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 48'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 3 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 196 km |
| New price | CHF 39'900 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.