Wunderschöner und gepflegter Seat Alhambra / Frisch ab Service und MFK / CH-Fahrzeug / 7-Plätzer / 8-Fach bereift / Leasing ab 479.-
| Body style | Van |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1sh419 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie auf Motor, Turbo und Getriebe über externe Versicherung. |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 65'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.8 / 5.3 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 44'000 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.