Head-UP, Beifahrerdisplay, Inno-Drive etc., CH-Auto
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'330 kg |
| Car-Nr. | 766467 |
| Cubic capacity | 2'894 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 400 kW / 544 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 86 g/km |
| Battery capacity | 25.9 kWh |
| Price | CHF 165'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.