Werksgarantie-Verlängerung 4 Jahre oder 200 000 Km / Anhängerkupplung / Akustikverglasung / Alarmanlage / Lenkrad beheizbar / Adaptives M Fahrwerk / Panorama-Glasdach / Head-Up Display / Harman-Kardon Sound-System / BMW Live Cockpit Professional / M Sportsitze Fahrer und Beifahrer / Leder Vernasca / uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'135 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BY124 |
| Car-Nr. | ID 2357 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Fortlaufende Werksgarantie! |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 27'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 201 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 97'400 |
| Price | CHF 55'988 |
Note: actual equipment may differ from that listed.