Propre, carnet de service à jour, 2 clés, expertisé.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'483 kg |
| Kerb weight | 1'122 kg |
| Trailer load braked | 920 kg |
| Type approval number | 1cd725 |
| Cubic capacity | 1'124 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 108'593 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 44 kW / 60 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 / 5 / 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 143 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 20'090 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.