* 8-Fach * Glasdach * Massagesitze * 360 * Remus Auspuff * Bowers Wilkins * u
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'340 kg |
| Kerb weight | 1'885 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BJ918 |
| Car-Nr. | 8530 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate 12 Monate CarGarantie Basic bei Übernahme |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 106'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 340 kW / 462 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 12.7 / 6.8 / 8.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 151'759 |
| Price | CHF 39'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.