* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * R-LINE * LED-SCHEINWERFER * NAVI * LEDER * PANORAMA-DACH * 7 PLATZ *
| Body style | Van |
| First registration date | 01.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'844 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 102'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 / 4 / 4.7 |
| CO2 emissions | 123 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 48'300 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.