Gepflegtes CH-Fahrzeug, frisch ab MFK, Automat, Navi, Parksensoren, Rückfahrkamera, Sitzheizung, 7-Plätzer, Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'722 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1PC205 |
| Car-Nr. | 5417.1 |
| Cubic capacity | 1'560 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 161'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.9 / 4 / 4.6 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.