Garage Berset Sàrl
Rte. de la Gruyère 4
Marly / FR
Tel: 026 302 28 64
Tel: 079 213 77 03
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'995 kg |
| Kerb weight | 1'628 kg |
| Type approval number | 1TB655 |
| Car-Nr. | U-0000000868-3164 |
| Cubic capacity | 1'987 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 120 Monate oder 185000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 51'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 164 kW / 223 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 0.7 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 16 g/km |
| Electric range | 71 km |
| Battery capacity | 13.6 kWh |
| New price | CHF 47'290 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.