**Ab MFK**Ab Service**4x4**Automat**Tempomat**Leder**Sitzheizung**PDC vorne und hinten**Invalidenausbau**
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'770 kg |
| Kerb weight | 1'870 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 2'148 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 116'849 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.2 / 8.6 / 9.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 253 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 15'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.