Adaptives M Fahrwerk, Komfortzugang, Adaptiver LED-Scheinwerfer, Driving Asssistant Professsional, Parking Asssistant Plus u.v.m
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'735 kg |
| Kerb weight | 2'215 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | FU56850 |
| Warranty | 48 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 400 kW / 544 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 416 km |
| Battery capacity | 83.9 kWh |
| Price | CHF 62'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.