Wunderschöner und gepflegter Skoda Enyaq / Frisch ab Service und MFK / CH-Fahrzeug / 8-Fach bereift / Leasing ab 479.-
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'509 kg |
| Kerb weight | 2'160 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1SL474 |
| Warranty | 12 Monate oder 2021 km Garantie auf Motor, Turbo und Getriebe über externe Versicherung. |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 15'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 410 km |
| Battery capacity | 58.3 kWh |
| New price | CHF 50'260 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.