*AMG Line Plus *Premium Plus Paket mit Digitalen Extras *MB Drive Assistent *Guard 360 Fahrzeugschutz Plus *Winter Paket *Anhängevorrichtung *Smartphone Integration
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'575 kg |
| Kerb weight | 2'135 kg |
| Car-Nr. | 205435 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 260 kW / 354 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | A |
| Electric range | 770 km |
| Battery capacity | 85.0 kWh |
| New price | CHF 79'971 |
| Price | CHF 73'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.