AIRMATIC / Memory-Paket / Head-up-Display / Surround-Soundsystem / Sitzklima etc
Mercedes-Benz Automobil AG, Thun | Merbag
Gwattstrasse 18
Thun / BE
Tel: 033 516 45 80
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 2'183 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1MK133 |
| Car-Nr. | 079944611010 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 61'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 181 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 118'159 |
| Price | CHF 48'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.