NEUPREIS: CHF 312'310.- / PREISVORTEIL: CHF 93'810.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Schlieren | Merbag
Zürcherstrasse 109
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 66 76
| Body style | convertible |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 2'030 kg |
| Car-Nr. | 001316396000 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 312'610 |
| Price | CHF 256'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.