Voiture en super état - expertisée du jour - services suivis - 2 jeux de roues - Garantie 12 mois
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'907 kg |
| Kerb weight | 1'454 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1MB350 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie Base 12 mois ou 20'000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 127'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.8 / 4.7 / 6.7 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| New price | CHF 34'990 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.