Mercedes-Benz Automobil AG, Stäfa | Merbag
Seestrasse 153
Stäfa / ZH
Tel: 044 546 66 75
| Body style | Wagon |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'395 kg |
| Kerb weight | 1'999 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 001316060000 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km exl. Ablieferungspauschale |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 259 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 98'286 |
| Price | CHF 79'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.