*2.5TDI*4x4*
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'050 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 974 |
| Cubic capacity | 2'461 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 300'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2024 |
| Fuel consumption | 11.8 / 7.6 / 9.6 |
| CO2 emissions | 253 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 47'180 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.