Aus 1. Hand, TOP-Zustand, SPORT-AUTOMAT. LEDER, NAVI, ACC, ALU 8-fach, NP: Fr. 62'730.-
BERNINA-GARAGE Occasions-Center Letzigrund
Badenerstrasse 501
Zürich-Letzigrund / ZH
Tel: 044 546 17 68
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'795 kg |
| Kerb weight | 1'486 kg |
| Type approval number | 1MW753 |
| Car-Nr. | B6839 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Herstellergarantie, 48 Monate, bzw. max. 200 000 km, bzw. gültig bis 19.01 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 91'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 62'730 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.