TOP Angebot. 8 Plätzer. Frisch ab Service. Herstellergarantie bis 7.2028
Autocenter Meier AG
Hauptstrasse 158
Kölliken / AG
Tel: 062 516 88 87
Tel: 079 404 74 26
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'070 kg |
| Kerb weight | 2'469 kg |
| Trailer load braked | 2'130 kg |
| Type approval number | 1RH172 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km Renault Herstellergarantie |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 31'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 202 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 59'000 |
| Price | CHF 38'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.