Frisch ab MFK Service 12M. Garantie CH-Fahrzeug HR Tieferlegung 8-Fach Bereift AHK 3000Kg Rückfahrkamera Head-Up Display
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'970 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Trailer load braked | 2'970 kg |
| Type approval number | 1BF431 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km + 1000.- CHF |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 162'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 423 kW / 575 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.7 / 11.1 / 11.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 258 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 149'100 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.