TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / NAVIGATION / SITZ UND LENKRADHEIZUNG / TEMPOMAT / BO SOUND
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'550 kg |
| Kerb weight | 1'309 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1FK527 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 72'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 / 4.8 / 7 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 21'850 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.