TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / KLIMA / SPORTMODUS / 8-FACH BEREIFT
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'785 kg |
| Kerb weight | 1'459 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1AA531 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 114'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.1 / 5.1 / 6.2 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 144 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 23'900 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.