AB Service, inklusive Winter und Sommerräder
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'379 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1ma180 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 160'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 257 kW / 350 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.8 / 8.3 / 10.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 249 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 110'000 |
| Price | CHF 28'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.