Frisch Ab Mfk / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navi / Panorama Dach / Anhängerkupplung / Rückfahrkamera
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'280 kg |
| Kerb weight | 1'960 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 149'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 160 kW / 218 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.4 / 5 / 5.1 |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 63'950 |
| Price | CHF 19'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.