Véhicule CH de 1ère main. Leasing ou financement possible A voir...
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'600 kg |
| Kerb weight | 2'231 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1by450 |
| Chassis Number (VIN) | BMW_X3_GRIS |
| Car-Nr. | 78578875 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 18'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 45 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 42 km |
| Battery capacity | 11.2 kWh |
| New price | CHF 78'490 |
| Price | CHF 54'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.